WADO-RYU KARATE'DE MİLAT YILI


2010-01-18/23:11:22

Wado-Ryu Karate'nn Türkiye Temsilcisi Sensei Ömer Tüfekçi, yaptığı açıklamada Wado-Ryu Karate ile ilgili yeni faaliyetlerin olduğunu kurs, seminer ve tanıtm çalışmalarıyla 2010'u milat kabul ettiklerini belirtti....
WKF bünyesinde yer alan 4 stilden biri olan Wado-Ryu Karate, bugüne kadar ülkemizde yaptığı faaliyetlerini geliştime yönünde karar aldı. Wado-Ryu Karate'nn Türkiye Temsilcisi Sensei Ömer Tüfekçi, Wado-Ryu Karate ile ilgili yeni çalışmaların olduğunu ve 2010'u milat kabul ettiklerini belirtti.

 

...Sensei Ömer Tüfekçi SİYAHKUŞAK'a yaptığı açıklamada "Daha önce gerek İstanbul içinde, gerekse İstanbul dışında Wado-Ryu stilini yaygınlaştırmak için kurs ve seminerler düzenledik. Yurt dışından, Almanya'dan Hoca getirdik ve Çanakkale'de seminerler verdik. Yaz kampı düzenledik. Bir hocamızı yurt dışına gönderdik. Orada 4-5 sene salon çalıştırdı" dedi.

 

...Milat kabul edilen 2010 için "Bu sene içinde Federasyon ile yaptığımız çalışmalar içersinde Japonya'dan gelecek olan hocanın vereceği semineri milat kabul edeceğiz. Ondan sonra Wado-Ryu'nun tanıtım ve yaygınlaşması konusuda çalışmalar yapacağız" diyerek görüşlerini belirtti.

 

...Wado-Ryu çephesinde daha önce olduğu gibi, zaman zaman yapılan çalışmaların ışığında 2010 milat kabul ediliyor. Bu yıl içerisinde Japonya'dan gelecek Hoca ile yapılacak olan kurs ve seminer çalışmaları, bugüne kadar kazanılan başarıları bir adım daha ileri götürmesi  bekleniyor. Bu çalışmalarınTürkiye genelinde stilin daha çok tanınması ve gelişimine katkı sağlaması hedefleniyor.

 

...Bilindiği gibi Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan göreve gelirken Federasyon bünyesinde stillere gerekli önemin verileceği yönünde açıklaması vardı. Wado-Ryu Karate'nin hem WKF, hem de TKF'de temsil ediliyor olması nedeniyle Türk karatesi'nin daha iyi yerlerde olması bakımından bu tür faaliyetlerin yararlı olacağı ifade ediliyor.

 
- Wing Tsun ve Escrima savunma sanatı çalışan Fırat Kardeşler, EWTO,

Devamı...
- Flaş! Kadın Sporcuların 5’te Biri Dövüş Sporlarını Tercih,

Devamı...
- Ankara Cumhuriyet Savcılığına 3 kişi ve kulübün şikayeti...

Devamı...
- Bruce LEE'ye de hocalık yapmış olan Büyük Usta Wong Shun,

Devamı...

- Almanya’nın önemli şehirlerinden biri olan Duisburg’da,


Devamı...

- Geçtiğimiz ay İsveç’de yapılan Uluslararası Elit Taekwondo,

Devamı...
HAYRETTİN HAMURCU;
"TÜRKİYE’DE ÖNÜNE GELEN, BENKANCHO’YUM,"
Devamı...
1 Soru / 1 Cevap
- Avcı Wing Tsun ile Avcı Sistem arasındaki fark
Devamı...
RAMAZAN ÇELİKTÜRK İLE RÖPORTAJ;
"KAJU KENBO BENİM ÖZÜM"
Devamı...
php script encode decode php script encode decode